Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

spalanie ojeju w 1.6 MPI lpg jest normą???

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nie mam zamontowanej 6-biegowej skrzyni. U mnie jest zmienione przełożenie 5 biegu.
    Tutaj masz temat o skrzyni 6-biegowej:
    Forum - Octavia Club Polska

    Komentarz


    • pejo, przy zmienionej piątce ile masz obrotów przy 140km/h?
      Moje 1.6 MPI BSE

      Komentarz


      • Tutaj masz cały post o zmianie 5 biegu.
        Forum - Octavia Club Polska
        140 km/h mam przy 3500 obr/min

        Komentarz


        • Witam
          Przeglądam ten wątek od jakiegoś czasu i nie znalazłem informacji
          czy ktoś próbował może wymienić same uszczelniacze zaworowe bez zdejmowania głowicy ?
          Na stronie Erling-a jest nawet film instruktarzowy jak wykonać taką operację.
          ElringKlinger AG - ElringKlinger AG: 404
          Ciekaw jestem jaki jest efekt końcowy takiego zabiegu ?

          Komentarz


          • W nowym samochodzie ma to średni sens A jak zużyte są uszczelniacze to zużycie oleju występuje również przy mniejszych prędkościach

            Komentarz


            • Re: Total Quartz 9000 ENERGY 5W40 5W40 5L

              Koledzy mam dylemat. Po zakupie auta, wymieniłem olej na Lotos 5W40.
              Zrobiłem 9800km i pomyślałem czas wymienić olej.
              Sprawdzam ile na bagnecie, jest równo połowa.
              Auto nie miało lekko, sporo trasy i prędkości 130-150km/h, zapewne przy niższych obrotach spaliłby mnie oleju. Czy to dobry wynik? Jaki teraz zalać olej, dalej Lotos 5w40? Czy np Motula?

              Komentarz


              • KuASY, idealny wynik zostań przy Lotosie no chyba, że masz $ to kup Motula.
                SPRZEDAM! Nakładki na rączkę fotela do OII :
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...046007#1046007

                Komentarz


                • gomar, Też się zdziwiłem bo naczytałem się że sporo spala
                  Chyba sprawdzę motula 5w40.

                  Komentarz


                  • KuASY, idealny wynik zostań przy Lotosie no chyba, że masz $ to kup Motula.
                    SPRZEDAM! Nakładki na rączkę fotela do OII :
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...046007#1046007

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez KuASY
                      Chyba sprawdzę motula 5w40.
                      Jak już zmieniasz Lotosa 5W40 na inną markę to idź w strone 0W-40, a nie 5W40 :wink:

                      Komentarz


                      • E tam, jak ktoś powiedział 1.6 to taka konstrukcja która nie wyznaje się za bardzo na lepszych olejach. Więc lej w miarę dobry syntetyk nie ma sensu (moim zdaniem) iść w jakieś górnolotne oleje. Może być Motul i już
                        SPRZEDAM! Nakładki na rączkę fotela do OII :
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...046007#1046007

                        Komentarz


                        • [quote="leonn"]
                          Zamieszczone przez KuASY
                          Chyba sprawdzę motula 5w40.
                          Jak już zmieniasz Lotosa 5W40 na inną markę to idź w strone 0W-40, a nie 5W40 :wink:[/quote

                          Ja pierwszy raz zalałem 0W40 i jestem zadowolony. Zobaczymy jaki bedzie rozruch przy minusowych temperaturach.

                          Komentarz


                          • No tak...
                            Na wymiane potrzeba 4,5l
                            Opcje są dwie mianowicie
                            wymieniam olej z beczki i zalewaja i płace za 4,5l (opcja mało prawdopodobna)
                            albo kupuje baniaczek 5l i mam 0,5l na dolewki (podejrzewam iż minimum 95% forumowiczów tak właśnie robi)
                            Tzn iz te 0,5l z urzedu jest przeznaczone na dolewke.
                            Więc sytuacja jest wg mnie logiczna i wszystko jest wporzo
                            Chciałem poprzec polski przemysł i wymienic na ORLEN max power 0W40 ale niestety nie był dostepny gdy go szukałem.
                            Zmieniłem na Motul 5W40 8100 X-cess i pomimo tras po 1200-1300km jeszcze nigdy oleju nie dokupywałem.Jestem bardzo zadowolony z tego oleju i polecam
                            Wymiana po około 12-14tys.
                            Aktualny przebieg 87tys
                            pozd

                            Komentarz


                            • ...Zmieniłem na Motul 5W40 8100 X-cess i pomimo tras po 1200-1300km jeszcze nigdy oleju nie dokupywałem.
                              Trasa , a przejazd takiego dystansu autostradą z prędkością 140km/h to różnica.

                              ...Jestem bardzo zadowolony z tego oleju i polecam
                              A z poprzedniego oleju nie byłeś zadowolony?

                              Komentarz


                              • Niema mozliwości aby cała trase łyknąć z 140 na blacie
                                i tak dobrze że średnia wynośi około 110

                                Poprzedni olej....castrol 5w30
                                czarniał dużo szybciej i znikał ot tak
                                Bez dokupienia i dolania litra na interwał pomiedzy wymianami sie nie obeszło
                                Już gdzieś o tym pisałem na forum

                                Dodam jeszcze ze dzien po kazdej dłuzszej trasie sprawdzam i banan jest okrutny.
                                Jak czytam historie o tym ile ten motor bierze oleju to włos mi sie szczerze jeży
                                Skąd takie róznice?
                                Byc może moje wolne początkowe docieranie teraz procentuje a może TTTM
                                Moje pierwsze 3tys to obroty były max do 2500rpm i predkości 80-90kmh
                                Dopiero pózniej stopniowo motor dostawał wiecej ognia

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X